Спеціалізовані комп’ютерні системи

Спеціальність 123 Комп'ютерна інженерія
Освітня програма Спеціалізовані комп'ютерні системи
Рівень освіти І - бакалаврський
Час навчання: денна форма здобуття освіти

на основі повної загальної середньої освіти – 3 роки 10 місяців / 8 семестрів

на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або ступеня молодшого бакалавра – 1 рік 10 місяців / 4 семестри або 2 роки 10 місяців / 6 семестрів

заочна форма здобуття освіти

на основі повної загальної середньої освіти – 4 роки 10 місяців / 10 семестрів

на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або ступеня молодшого бакалавра –2 роки 10 місяців / 6 семестрів

Мета навчання за освітньою програмою

Метою навчання за програмою є отримання знань, умінь та навичок для проектування, створення та супроводу комп'ютерних систем, мереж та їх компонентів, обслуговування комп'ютерних систем та мереж, створення системних та прикладних програм в рамках функціонального, процедурного та об'єктно-орієнтованого підходу для настільних, мобільних, портативних, вбудованих та хмарних систем, проектування схемотехнічних пристроїв.

Студенти вивчають алгоритми та структури даних, апаратні і програмні компоненти комп'ютерних систем і мереж, системне програмне забезпечення (операційні системи, утиліти, засоби створення та дослідження програм), методи опрацювання, передавання, перетворення та зберігання інформації; схемотехніку сучасних комп'ютерних систем.

Адресати освітньої програми

Програма адресована здобувачам, які цікавляться комп’ютерною технікою та сучасними комп’ютерними технологіями.

Програма буде корисною для тих, хто цікавиться інформаційними технологіями, комп’ютерними системами, хто планує пов’язати своє майбутнє з сучасними комп’ютерними технологіями у всіх сферах діяльності людини. Особливістю програми є орієнтація на впровадження нових систем і комп’ютерно-інтегрованих технологій на залізничному транспорті.

Навчання за програмою дає такий обсяг знань, навичок і вмінь, здатність застосування знань та формування суджень:

За програмою студенти вивчають:

• знання алгоритмів та структур даних, апаратних та програмних компонентів комп'ютерних систем і мереж, системне програмне забезпечення (операційні системи, утиліти, засоби створення та дослідження програм), методи опрацювання, передавання, перетворення та зберігання інформації, схемотехніки сучасних комп'ютерних систем та їх компонентів;
    • вміння здійснювати розроблення технічних рішень комп’ютерної інженерії;
    • вміння використовувати сучасні комп'ютерні засоби системного, функціонального, конструкторського та технологічного проектування комп'ютерних систем та мереж у тому числі для потреб залізничного транспорту;
    • вміння здійснювати розроблення програмного забезпечення для комп'ютерних систем з паралельною або розподіленою архітектурою, володіти засобами сучасних мов та бібліотек паралельного програмування;
    • вміння застосовувати у професійній діяльності сучасні теорії організації баз даних, методи і технології їх розробки та використання;
    • вміння застосовувати в процесі професійної діяльності методи і засоби захисту інформації в комп'ютерних системах та мережах з сучасними криптосистемами.
Можливості працевлаштування

Випускники працевлаштовуються в ІТ кампаніях, державному секторі, на підприємствах промисловості, залізничному та міському транспорті а також в проектних інститутах та обчислювальних центрах.

Основні посади: програміст, системний адміністратор, фахівець з розроблення , впровадження та супроводження комп’ютерних систем та мереж.

Додаткова інформація

Кафедра активно співпрацює з провідними ІТ компаніями в Україні та європейських країнах. Є можливість для започаткування співпраці з ІТ фірмами ще під час навчання. Завдяки укладеним угодам між кафедрою, виробництвом і сферою бізнесу всі випускники гарантовано отримують робочі місця.

Випускаюча кафедра: Спеціалізовані комп’ютерні системи

61050, Україна, м. Харків, майд. Фейербаха 7, корпус 3, поверх 4, кабінет 403