Кафедри ІКСТ

Кафедра «Транспортний зв’язок» (ТЗ)

Останнє оновлення: Вівторок, 21 травня 2019, 07:01

Матеріально-технічне забезпечення кафедри

Загальна площа, кв. м – 420; у т.ч. площа учбових аудиторій – 380; кількість комп’ютерних місць - 35. В учбових лабораторіях № 211, 212, 213, 214 та 216 розгорнуто найсучаснішу навчальну транспортну мережу та локальну мережу з підтримкою послуг IP-телефонії, розгорнуто елемент мережі оперативно-технологічного зв’язку залізничного транспорту на основі обладнання НВП «Стальенерго» та  навчально-тренувальний комплекс конвергентних телекомунікаційних систем та оперативно-технологічного зв'язку на базі компактного програмного комутатору SI 3000 (cCS), системи керування на базі комп'ютерного обладнання, VoIP шлюзів SI 3000 Peso, мережевого обладнання D-Link та MikroTik, термінального обладнання (аналогові термінали СЗ-370, пультів диспетчера Iskratel, пультів чергового по станції Iskratel, пультів проміжного зв'язку цифрового ППСЦ) та обладнання комп'ютеризованих робочих місць.

Науково-дослідна робота кафедри

Науково-дослідні роботи, які виконувались кафедрою транспортного зв’язку:

 • «Дослідження та визначення методів та засобів радіомоніторингу на залізницях України».
 • «Дослідження та формування переліку вимог до нормативних документів з випробовування сенсора для дистанційного спостереження за наявністю рухомого складу на об’єктах залізничної інфраструктури».
 • «Дослідження існуючих систем дуплексного радіозв’язку, прийнятних для застосування на залізничному транспорті».
 • Розробка НД «Правила організації та розрахунку мереж поїзного радіозв’язку».
 • Розробка НД «Правила прокладання волоконно-оптичних кабелів і кабелів з мідними жилами в земляному полотні залізниць України».
 • «Дослідження та проведення лабораторних випробувань системи мультисервісного радіодоступу в діапазоні частот 10.5 ГГц в умовах станції Знамянка».
 • Дослідження технологічних умов функціонування системи гнучкої комутації для мережі технологічного зв’язку залізничного транспорту на базі SI 2000 з розробкою технічних умов, їх погодженням з Укрзалізстандартом та у Державній адміністрації залізничного транспорту України «Укрзалізниця» та реєстрування технічних умов у відповідних державних органах влади.
 • Розробка методики визначення обсягу робіт з експлуатації телекомунікаційного обладнання.

У рамках роботи наукового семінару кафедри заслуховуються кандидатські та докторські дисертації співробітників кафедри та працівників інших вузів.

Зовнішні зв’язки кафедри

На базі Харківської дистанції сигналізації та зв’язку Південної залізниці діє філія кафедри.

У 2007 році створена філія кафедри на базі Регіонального відділення Центру післядипломної освіти ВАТ «Укртелеком» під керівництвом начальника цього центру Довбні В.Д. На базі філії проводяться лабораторні та практичні заняття у рамках розкладу денної форми навчання з дисциплін кафедри: «Автоматичний телефонний зв’язок» та «Системи комутації в електрозв’язку».

На кафедру поставлено сучасне обладнання, на базі якого розгорнуто навчально-тренувальний комплекс оперативно-технологічного зв’язку на основі обладнання НВП «Стальенерго».

Результати роботи кафедри з спорідненими кафедрами інститутів та технікумів, які входять до учбового комплексу:

 • в учбовому процесі: з Дніпропетровським університетом залізничного транспорту, КЕМТ, ХЕМТ та ін.;
 • по методичній роботі: з Дніпропетровським університетом залізничного транспорту, КЕМТ, ХЕМТ та ін.;
 • по підготовці кадрів та підвищенню кваліфікації: КЕМТ, ХЕМТ ЛТЗТ (Львів) та ін.

В області систем телекомунікації (сумісні наукові розробки та учбово-методичні роботи) кафедра «Транспортний зв’язок» проводить сумісні дослідження з другими кафедрами вузів України (ХАІ, ХНУРЕ, Академія внутрішніх сил України, Харківський університет повітряних сил, Одеська академія зв’язку, ХПІ, КПІ, Львівська політехніка, ДЕТУТ, ДНУЗТ ) та СНГ (МІІТ, ЛІІЗТ).

Випускники кафедри

За більш ніж 50-річну діяльність кафедри підготовлено більше 3000 фахівців, серед яких заступники начальників залізниць, начальники та заступники головного управління, служб і дистанцій сигналізації та зв'язку, керівники інших підприємств і відомств.

 

ЗВІТ
за результатами роботи секції транспортного зв'язку
76-ї студентської науково-технічної конференції Українського державного університету залізничного транспорту

З 12 по 14 листопада 2014 року в Українському державному університеті залізничного транспорту проходила 76-та студентська науково-технічна конференція. Після пленарного засідання на факультеті автоматики, телемеханіки та зв'язку 12 листопада розпочала свою роботу секція транспортного зв'язку, науковим керівником якої був призначений доктор технічних наук, професор Приходько Сергій Іванович. Далі>>