Освіта

Навчально-науковий центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів (НН ЦНВ)

Останнє оновлення: Середа, 31 жовтня 2018, 13:04

 

З 2008 року в Українському державному університеті залізничного транспорту створений і діє Навчально-науковий центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів - НН ЦНВ.

У своїй роботі Центр керується чинним законодавством України, галузевими нормативними актами Міністерства інфраструктури України відповідно до специфіки своєї діяльності, Статутом університета, рішеннями вченої ради, наказами та розпорядженнями керівництва університетa.

НН ЦНВ функціонує з метою реалізації вимог ст. 7,8,9 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів», а саме задоволення потреб підприємств - суб’єктів перевезення небезпечних вантажів у спеціальному навчанні своїх працівників.

Центр проводить спеціальне навчання працівників суб'єктів перевезення небезпечних вантажів, які виконують один або більше з нижченаведених видів робіт:

  • класифікацію небезпечних вантажів;
  • пакування небезпечних вантажів;
  • маркування небезпечних вантажів;
  • оформлення транспортних документів;
  • відправлення небезпечних вантажів;
  • перевезення небезпечних вантажів;
  • приймання небезпечних вантажів;
  • проведення вантажних операцій, пов'язаних з перевезенням небезпечних вантажів;
  • проведення інших операцій, пов'язаних з перевезенням небезпечних вантажів.
Свідоцтво

На цей час Український державний університет залізничного транспорту має свідоцтво, видане Міністерством інфраструктури України, що засвідчує право здійснювати спеціальне навчання з перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом підприємств всіх форм власності та видів підпорядкування.

Спеціальне навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів передбачає два етапи:

  • проведення спеціального навчання за відповідною програмою, затвердженою Управлінням безпеки на транспорті та технічного регулювання Міністерства інфраструктури України, з видачею свідоцтва встановленого зразка;
  • проведення перевірки знань з видачею сертифіката (перевірку знань проводить орган, уповноважений відповідно до "Порядку визначення органу, уповноваженого проводити перевірку знань працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів").

Для реалізації даних етапів, НН ЦНВ має необхідну матеріально-технічну базу. На період навчання слухачі забезпечуються необхідною нормативно-правовою літературою та по закінченню навчання отримують навчально-методичну літературу, що розроблена спеціалістами університету.

До викладання залучаються провідні викладачі університету, які пройшли підготовку з цих питань та отримали відповідний сертифікат.

За домовленістю, навчання проводиться з виїздом до підприємства-замовника.

Історія створення

Центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів (ЦНВ) було створено як структурний підрозділ Українського державного університету залізничного транспорту у 2008 році. У 2016 році рішенням Вченої ради університету Центр отримав статус навчально-наукового. За роки свого існування НН ЦНВ підготував більше 10000 осіб з питань перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом. Слухачі центру щодобово забезпечують безпечне перевезення небезпечних вантажів залізницями України.

Співробітництво з підприємствами

Навчально-науковий центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів активно співпрацює з Управлінням безпеки на транспорті та технічного регулювання Міністерства інфраструктури України, ДП „Дніпропетровський орган із сертифікації залізничного транспорту”, ДП „Орган з сертифікації автоматизованих та автоматичних систем управління та умов процесу перевезень на залізничному транспорті”, ПАТ «Укрзалізниця», Регіональна філія «Південна залізниця», Регіональна філія «Південно-Західна залізниця», Регіональна філія «Донецька залізниця», ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", ПАТ «Центренерго», ПАТ «Укргазвидобування», ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»,  ПрАТ "Кривбасзалізрудком" та ін.