Кафедри факультету УПП

Кафедра вищої математики (ВМ)

Останнє оновлення: П'ятниця, 03 липня 2020, 08:56

Кафедру вищої математики засновано в 1930 р.

Першим її завідувачем, починаючи з 1930 р., та до 1958 р., був кандидат фізико-математичних наук, доцент Євгеній Арсентійович Коваленко. У цей період на кафедрі працювали відомі вчені: академік М.П. Барабашов, професори Б.Я. Левін, Б.М. Левітан, М.Н. Марчевський.

З 1958 р. до 1968 р. колектив кафедри очолював кандидат технічних наук, доцент Микола Миколайович Орел, а за його відсутності у 1963 – 1965 рр. – кандидат фізико-математичних наук, доцент Борис Абрамович Шехтер.

З 1968 р. до 1979 р. завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, доцент Степан Хомич Ковтун.

З 1979 р. до 1981 р. кафедру очолювала кандидат фізико-математичних наук, доцент Ірина Василівна Ковалішина.

З 1981 р. до 1997 р. кафедрою завідував кандидат технічних наук, доцент Володимир Андрійович Таратушка.

З 1997 р. посаду завідувача кафедрою обіймає кандидат фізико-математичних наук, професор Володимир Іванович Храбустовський.

Зараз на кафедрі працюють: 2 професори і доктори наук, 7 доцентів і кандидатів наук, 1 старший викладач, 1 асистент і 2 лаборанти.

У період з 1975 до 2016 р.р. на кафедрі працювали професори В.С. Азарін, Г.А. Багмут, Г.П. Бородай, В.Д. Гордевський, Ю.М. Дюкарев, М.М. Зацеркляний, І.В. Ковалішина, О.О. Стельникова, В.А. Таратушка і В.П. Фонф, а також доценти і кандидати наук І.О. Андерс, С.І. Безуглий (лауреат Державної премії в галузі науки і техніки), В.В. Білоус, В.Ю. Васильчук, А.Г. Гах, Г.Ю. Глушакова, Р.М. Давидов, О.О. Думіна, Р.О. Єфременко, О.І. Зубкова, Л.В, Калужинова, В.О. Козел, Є.Ю. Колбасіна, В.В. Науменко, М.К. Радякін, Л.Д. Радченко, А.В. Рахнін, А.П. Рибалко, А.О. Шифрін і Н.С. Юрчак.

Багато викладачів кафедри було заохочено за сумлінну працю. Зокрема, старший викладач Л.І. Макаренко і професор В.А. Таратушка одержали знак “Почесний залізничник”, проф. В.І. Храбустовський має подяки в наказі міністра шляхів сполучень та від генерального директора Укрзалізниці, доцент Р.М. Давидов нагороджений знаком «Відмінник освіти України», доценти С.Д. Бронза та О.А. Осмаєв є дипломантами обласного конкурсу «Харківщина – кращі імена».

Кафедра «Вища математика» (ВМ)

Колектив кафедри

Колектив кафедри

Наукова робота

Навчальна робота

Зовнішні зв'язки

Кафедра інформує