Студенство

ПРОФСПІЛКА СЬОГОДНІ

Останнє оновлення: Вівторок, 12 квітня 2016, 13:01
Войтов Іван Миколайович

З 2014 року і по теперішній час первинну профспілкову організацію Українського державного університету залізничного транспорту (ППО УкрДУЗТ) очолює Войтов Іван Миколайович.

На сьогодні ППО УкрДУЗТ нараховує близько 4000 членів профспілки залізничників і транспортних будівельників України, в тому числі 3147 студентів, що об’єднуються у 8 профспілкових бюро співробітників та 5 профбюро студентів, в яких створено 201 профспілкову студентську групу.

Профспілковий комітет працює за затвердженим планом роботи та займається вирішенням різноманітних питань, що стосуються, насамперед, рішення головної задачі – захисту соціально-економічних, трудових та професійних інтересів співробітників та студентів університету, підвищення професіоналізму профспілкових кадрів, розвитку культурно-масової та оздоровчої роботи.

Також, одним із головних напрямків діяльності профкому є постійний контроль за виконанням колективного договору, за дотриманням адміністрацією норм організації та оплати праці, охорони праці, вирішення індивідуальних та колективних суперечок, а також багатьох інших питань, що регламентуються Статутом професійної спілки залізничників та транспортних будівельників України.

Наступною пріоритетною сферою роботи профкому є охорона праці, що передбачає проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних факторів, недопущення нещасних випадків і аварій, збереження здоров’я працівників та студентів. Профком здійснює громадський контроль за додержанням адміністрацією вимог законів, нормативно-правових актів, колективного договору з питань охорони праці, захисту прав та інтересів членів профспілки.

Крім того, профком вирішує житлово-побутові питання, які знаходяться в компетенції побутової комісії та перевірку організації харчування в Університеті.

Панченко Владислав Вадимович

Профком, відстоюючи трудові права та інтереси працівників і студентів ВНЗ, приділяє велику увагу праву на оздоровлення та відпочинок.

Наразі особливо гостро постає питання про надання матеріальної допомоги співробітникам, студентам та аспіратам, які її потребують. Щорічно збільшується і сума коштів, яка виділяється на матеріальну допомогу.

Заступником голови ППО УкрДУЗТ є старший викладач кафедри автоматизованих систем електричного транспорту Панченко Владислав Вадимович, що займається роботою зі студентами та аспірантами.

Студентська первинна профспілкова організація (ППО УкрДУЗТ студентська) традиційно організовує та проводить культурно-масові заходи, відповідно до попередньо затвердженого плану, серед яких можна виділити:

  • кубок профкому УкрДУЗТ з футболу «Золотий м’яч»;
  • турнір з боулінгу серед студентства;
  • турнір з настільного тенісу;
  • турнір з пейнтболу;
  • екскурсійні подорожі по визначним місцям.

Усі ці заходи традиційно збирають велику кількість учасників і вболівальників та користуються неабиякою популярністю.

Треба також зазначити, що профспілковий комітет відзначає преміями студентів-переможців з різних видів змагань.

Окремим пунктом роботи студентської первинної профспілкової організації, сумісно з центром навчально-практичної підготовки та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників, є організація об’єднаного студзагону для роботи в структурних підрозділах залізниць за робочими професіями: провідник пасажирського вагона, помічник машиніста, слюсар з ремонту рухомого складу, оглядач вагонів, монтер колії.

Робота в студзагоні дає змогу студенту пройти практичну підготовку, набути професійний досвід та отримати матеріальну винагороду.

Профспілковий комітет співпрацює з адміністрацією Університету на принципах соціального партнерства, тобто через колективний договір. Саме таким шляхом вдається долати всі перешкоди та вирішувати суперечливі питання, що постають перед колективом Українського державного університету залізничного транспорту.