Студенство

Військова підготовка

Останнє оновлення: П'ятниця, 09 лютого 2018, 10:18

Інформація, щодо навчання на військовій кафедрі

Студенти, що навчаються в Українському державному університеті залізничного транспорту мають можливість пройти навчання за програмою підготовки офіцерів запасу за вибором.

У Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» на гвардійському імені Червоної зірки факультеті військової підготовки імені Верховної ради України. Навчання здійснюється за військово-обліковими спеціальностями, які визначаються Генеральним штабом Збройних сил України.

Для проходження військової підготовки зараховуються студенти, які мають вищий рейтинг за результатами конкурсного відбору.

До конкурсного відбору для навчання за програмою офіцерів запасу залучаються студенти третього курсу денної форми навчання та студенти, які закінчили вищі навчальні заклади 2-го рівня акредитації відповідно до статті 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Адреса ФВП НТУ «ХПІ»: 61034, м. Харків – 34, вул. Полтавський шлях, 192.

Телефони для довідок: (057) 376-72-74 або 372-61-67 на якому просити 2-45 (вибіркова комісія).

Проїзд: від залізничної станції «Південний вокзал» трамваєм № 3 до зупинки «Вулиця Кашуби», або метрополітеном до станції «Холодна гора», далі трамваєм № 3 до зупинки «Вулиця Кашуби».

У Харківському університеті Повітряних Сил імені І.Кожедуба на факультеті підготовки офіцерів запасу.

Військову підготовку проходять студенти денної форми навчання ВНЗ ІІІ або ІV рівнів акредитації, які на початок занять на факультеті підготовки офіцерів запасу за контрактом навчаються на 3-му або 4-му курсі.

Для вступу на військову підготовку до ХУПС ім. І. Кожедуба студенту необхідно:

  • бути громадянином України;
  • бути придатним до військової служби за підсумками проходження військово-лікарської комісії;
  • успішно пройти конкурсний відбрів;
  • укласти контракт про військову підготовку.

Після проходження студентом повного курсу військової підготовки, закінчення ВНЗ й отримання освітньо-кваліфікаційного рівня не нижче бакалавра йому присвоюється військове звання молодший лейтенант запасу.

Адреса ФПОЗК ХУПС ім. І. Кожедуба: м. Харків, вул. Клочківська, 228 (перехрестя з вул. Тобольською).

Телефони для довідок: (057) 704-91-00, 772-03-95.

Електронна адреса ФПОЗК: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сайт ХУПС: www.hups.mil.gov.ua

Порядок вступу на військову кафедру

Для вступу на військову підготовку будь-якого обраного навчального закладу студент Українського державного університету залізничного транспорту повинен подати заяву на ім’я декана факультету, на якому він навчається, до якої додати копії:

  • паспорту громадянина України (1-а, 2-а сторінки, прописка);
  • картки фізичної особи – платника податків;
  • приписного свідоцтва (для юнаків).

Студент проходить після подачи заяви конкурсний відбір, який включає випробування:

  • допризовна підготовка;
  • професійно-психологічний відбір;
  • фізична підготовка.

Для навчання на військовій кафедрі студент повинен отримати на факультеті військової підготовки направлення на проходження військово-лікарської комісії. Довідку про результати проходження ВЛК подати до вибіркової комісії.

Більш докладна інформація щодо навчання на військовій кафедри обраного ВНЗ за адресами закладів або в деканатах факультетів Українського державного університету залізничного транспорту.