Кафедри механіко-енергетичного факультету

Кафедра «Механіка і проектування машин» (М і ПМ)

Останнє оновлення: Четвер, 12 березня 2020, 11:23

Шановні студенти!

  На встановлений термін карантину з 12.03.2020 р. при самостійному вивченні навчального матеріалу з дисциплін кафедри (назви наведені нижче) необхідно керуватися відповідними робочими програмами та рекомендаціями що містяться на сайті університету в розділі дистанційне навчання MOODLE. 

  Уточнення завдань, а також необхідні консультації можна отримати у викладачів кафедри в дні і години, які передбачені діючим розкладом занять для вивчення відповідної дисципліни, використовуючи електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефонами (057) 730-10-51, (057) 730-10-52, (057) 730-10-53.

 

Напрямок наукової діяльності: генетика технічних систем, проектування транспортних технічних засобів нового покоління. 

Мороз Володимир Ілліч
завідувач кафедри
доктор технічних наук, професор


Академік Транспортної Академії України, дипломований «Європейський інженер-педагог» (DIPL ING-PAЕD IGIP). Входить до складу спеціалізованих Рад з захисту докторських дисертацій, експертної Ради з транспорту ВАК України, секретаріату Національного комітету України з Теорії механізмів і машин, редакційних колегій Всеукраїнського науково-технічного журналу «Двигатели внутреннего сгорания» і науково-технічних збірок, які видаються в Українському державному університеті залізничного транспорту та Національному технічному університеті «ХПІ».

Має понад 400 наукових і методичних робіт, у т.ч.:

 • авторські свідоцтва та патенти - 25;
 • навчальні посібники - 5;
 • методичні розробки - 61.

Зовнішні зв’язки

Кафедра підтримує активні творчі зв’язки з Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут», Луганським східно-українським університетом імені В. Даля, Харківським національним аерокосмічним університетом імені Жуковського, Харківським національним технічним університетом сільського господарства імені Петра Василенка, Дніпровським національним університетом залізничного транспорту ім. ак. Лазаряна, інститутом проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України, міжнародним комітетом з інженерної педагогіки (м. Клагенфурт, Австрія).

Кафедра тісно співробітничає з ДП «Завод ім. В.О. Малишева», ДП «Харківське конструкторське бюро з двигунобудування», ДП «Харківський метрополітен», регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», різними ремонтними та експлуатаційними підприємствами Південної залізниці.

Перелік основних дисциплін

На кафедрі викладаються такі дисципліни:

 1. Теоретична механіка;
 2. Теорія механізмів і машин;
 3. Прикладна механіка;
 4. Технічна механіка;
 5. Основи автоматизації проектування;
 6. Деталі машин;
 7. Деталі машин і основи конструювання;
 8. Метрологія, стандартизація та технічні вимірювання;
 9. Метрологія і стандартизація.

Додаткова електронна скринька для оберненого зв’язку з колективом кафедри: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.