Мехатроніка у вагонобудуванні

Характеристика програми навчання
Назва спеціальності Залізничний транспорт
Назва програми Мехатроніка у вагонобудуванні
Рівні освіти Бакалавріат (I), Магістратура (ІІ), Аспірантура (ІІІ)
Час навчання денна форма навчання Бакалавріат (I)
на основі повної загальної середньої освіти (4 роки / 8 семестрів)
Бакалавріат (I)
на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра (3 роки / 6 семестрів)
Магістратура (ІІ)
на основі диплома бакалавра (1,5 роки / 3 семестри)
Час навчання заочна форма навчання Бакалавріат (I)
на основі повної загальної середньої освіти (5 років / 10 семестрів)
Бакалавріат (I)
на основі диплома молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра (3 роки / 6 семестрів)
Магістратура (ІІ)
на основі диплома бакалавра (1,5 роки / 3 семестри)
Мета навчання за освітньою програмою

Сучасний термін «МЕХАТРОНІКА» («Mechatronics») отримав свою назву з комбінації слів МЕХАніка та елекТРОНІКА. В основу мехатронних систем закладена ідея глибинної взаємодії механічних, електронних та комп’ютерних компонентів, що дозволяє будувати техніку з якісно новими характеристиками. Мехатроніка застосовується в багатьох галузях, таких, як: промислове виробництво, залізнична, автомобільна, авіаційна і космічна техніка, робототехніка, медичне та спортивне обладнання, побутова техніка та ін.

Метою навчання за програмою є отримання знань, умінь та навичок у галузі вагонобудування та методів проектування, розробки, аналізу та експлуатації мехатронних систем та їх компонентів.

Студенти опановують методи математичного моделювання на ЕОМ мехатронних систем та їх компонентів, вчаться розробляти мікропроцесорні системи керування для автоматизації виробництва та програмувати мікроконтролери, оволодівають сучасними програмними комплексами для моделювання рухомого складу; навчаються застосовувати комп’ютерні методи збирання i обробки інформації, яка використовується у вагонобудуванні та вагонному господарстві.

Адресати освітньої програми

Програма адресована здобувачам, що зацікавлені в отриманні знань у галузі мехатроніки, автоматизації виробництва та вагонобудування.

Суттевою перевагою освітньої програми «Мехатроніка у вагонобудуванні» - є можливість здобувачеві застосовувати свої знання не тільки на залізничному транспорті, а й у споріднених галузях.

Навчання за програмою дає такий обсяг знань, навичок і вмінь, здатність застосування знань та формування суджень:

Майбутні фахівці після освоєння програми зможуть:

• розробляти нові конструкції вагонів з елементами мехатроніки;
  • проектувати бортові автоматичні системи рухомого складу та системи діагностики і контролю;
  • здійснювати автоматизацію та роботизацію виробничих процесів;
  • проводити технічне обслуговування і ремонт мехатронних систем та комплексів;
  • проектувати, обслуговувати та експлуатувати мікропроцесорні системи автоматизації технологічних процесів;
  • програмувати мікроконтролери;
  • забезпечувати надійність рухомого складу;
  • проектувати та розраховувати вагони та механічні системи на міцність;
  • досліджувати кінематику та динаміку вагонів та мехатронних систем;
  • знати принцип дії та конструктивні особливості системи автоматичних гальм рухомого складу;
  • знати конструкцію та принцип дії електричного, електронного та холодильного обладнання рухомого складу;
  • знати технологію будівництва, технічного обслуговування та ремонту вагонів;
  • здійснювати логістику на високотехнологічному виробництві.
Можливості працевлаштування

Вітчизняна промисловість та промисловість світу вже сьогодні потребує чимало спеціалістів, які здатні розробляти мехатронні системи та підтримувати високотехнологічні i інтелектуальні виробництва.

Після закінчення університету за цією програмою інженери працюють на підприємствах залізниць, вагоноремонтних та вагонобудівних заводах, у проектних та науково-дослідних організаціях як в України, так і за кордоном.

Останнім часом, у зв’язку з широким розповсюдженням у світі комп’ютерної та мікропроцесорної техніки, постійно збільшується попит на наших фахівців, у тому числі, у галузі залізничної та промислової автоматики, автоматизації технологічних процесів на підприємствах залізничного транспорту і промисловості.

Додаткова інформація

Підприємства та організації, що відповідають програмі навчання та активно співпрацюють з випускаючою кафедрою: НПП "ХАРТРОН-ЭКСПРЕСС ЛТД", вагонні і пасажирські депо ПАТ Укрзалізниця, Державне підприємство "Український науково-дослідний інститут вагонобудування", ПАТ Крюківський вагонобудівний завод, вагоноремонтні підприємства Укрзалізниці, ПАТ Азовмаш та інші науково-проектні підприємства та конструкторські організації, що пов’язані з залізничним транспортом та вагонним господарством.

Студенти навчаються в лабораторіях, оснащених обладнанням за допомогою вагонних та пасажирських депо Укрзалізниці.

Випускаюча кафедра: «Вагони»

61050, Україна, м. Харків, майд. Фейербаха 7, корпус 2, поверх 1, кабінет 2.126.

+38 (057) 730-10-35(36)