18 січня відбулися загальні збори АППАУ, на яких наш університет був прийнятий до Асоціації.
Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації України створена в 2011. Асоціація представляє інтереси української спільноти підприємств промислової автоматизації. В основі лежать принципи співробітництва (collaboration) і спільного вирішення проблем, пов’язаних зі індустріальною революцією 4.0. На сьогодні АППАУ об’єднала вендорів, системних інтеграторів та ВНЗ України, які активно проводять роботу у напрямку Індустрія 4.0.
З розвитком руху «Індустрія 4.0 в Україні» АППАУ бачить необхідність популяризації цієї діяльності на регіональному рівні (Регіональні осередки 4.0 на базі ВНЗ)
Для цього АППАУ в ряді регіонів створює мережу:
Ініціатором вступу УкрДУЗТ до АППАУ виступила кафедра інформаційних технологій, яка має здобутки у науково-дослідницькій та навчальній роботі, щодо інтелектуальних інформаційних технологій, затребуваних Індустрія 4.0.
Призначена контактна особа для офіційних зв’язків з Асоціацією - завідувач кафедри інформаційних технологій проф. Каргін А. О.
Ректор університету проф. Панченко С.В. прокоментував цю подію. Вступ нашого університету до АППАУ є обґрунтованим й закономірним. Оскільки одним із головних питань, що пов'язані з індустріальною революцією 4.0, є підготовка фахівців нової генерації з інформаційних технологій. Галузь залізничного транспорту є одним із світових лідерів впровадження концепцій Індустрія 4.0. В планах стратегічного розвитку залізничної галузі розвинених країн світу передбачається широке застосування інформаційних технологій, що засновані на моделях штучного інтелекту, для створення індустріальних інтернет речей, розумних машин та інших високоінтелектуальних систем. Розробка та обслуговування систем такого класу потребує ІТ-фахівців. Вирішенню проблем підготовки ІТ-фахівців для залізничної галузі буде сприяти участь нашого університету в заходах АППАУ.
Проф. Каргін А.О. зазначив наші очікування від Асоціації на короткостроковий період (на 2018-2019 рр.). Це прийняття участі у розробці рекомендацій, де узагальнені основні напрямки навчання студентів, які зможуть задовольнити майбутні потреби в робочій силі (ІТ-фахівців), затребуваних Індустрія 4.0. Розробка рекомендацій щодо змісту підготовки таких фахівців та стандартів. Сприяння створюванню великомасштабної інфраструктури для досліджень і вивчення широкого кола тем, пов'язаних концепцією Індустрія 4.0. Інформування спільноти від державних працівників до школярів, щодо цілей і завдань підготовки ІТ-фахівців, які затребувані Індустрія 4.0.