Кафедри навчально-наукового центру гуманітарної освіти

Мосьпан Олена Павлівна

Останнє оновлення: П'ятниця, 08 червня 2018, 07:35
Кравченко Олена Валентинівна

Мосьпан Олена Павлівна
кандидат філологічних наук, доцент

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Освіта: У 1987 році закінчила Харківський державний університет ім. О.М.Горького (ХДУ) за спеціальністю «Філолог, викладач російської мови та літератури. Викладач російської мови як іноземної»; у 2011 році – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (ХНУ) за спеціальністю «Філолог, викладач української мови та літератури».

Кандидат філологічних наук із 2001 року. Дисертацію захистила у спеціалізованій вченій раді К 64.051.07 при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за спеціальністю 10.02.02 – «Російська мова», номер диплома ДК № 012945.

У 2005 році отримала вчене звання доцента, номер диплома ДЦ №010747.

Працює в УкрДУЗТ з 2001 року. З 2004 по 2010 рік завідувала кафедрою мовно-фахової підготовки.

Нагороджена грамотами Харківської єпархії Української православної церкви та УкрДУЗТ.

Володіє англійською та французькою мовами.

Напрям наукової діяльності: прагматика та семантика мовних одиниць, когнітивна та аксіологічна лінгвістика, залізнична термінологія.

Автор 70 наукових і науково-методичних праць. Із них 5 навчальних посібників (4 з грифом МОН), 4 методичних вказівок, 32 наукові і науково-методичні статті.

GoogleScholar профіль

ORCID ID

1. Мосьпан Е.П. О семантической структуре значения прилагательных со значением ослабленного признака [Текст] // Вісник ХНУ ім. В.Н.Каразіна. Серія «Філологія». – № 633. – 2004. – С. 22–24.
  2. Мосьпан Е.П. Аксиологическая составляющая заголовков «Комсомольской правды в Украине» [Текст] // Лінгвістика. Лінгвокультурологія : зб. наук. пр. – Дніпропетровськ. : Вид-во Дніпропетр. нац. ун-ту, 2010. – С. 99–105.
  3. Мосьпан О.П. Синонімія аналітичних номінацій у сучасній залізничній термінології [Текст] // Вісник ХНУ ім. В.Н. Каразіна. – Харків : 2012. – № 994. – Серія «Філологія». – Вип. 64. – С. 85–88/
  4. Мосьпан Е.П. Метафорическая номинация в железнодорожной терминологии [Текст] // Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. – Х.: 2012. – № 1021. – Серія : Філологія. – Вип. 66. – С. 263–267.
  5. Мосьпан Е.П. Соотношение информативного и оценочного компонентов первичных текстов при обзорном реферировании [Текст] // Новий колегіум. – 2015. – №4. – с. 54-57.
  6. Мосьпан Е.П. Железнодорожный жаргон в Интернет-коммуникации [Текст] // Вісник Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. – Серія «Філологія». – Вип. 75 – 2016. – С. 27–31.
  7. Мосьпан Е.П. Методические рекомендации пор изучению курса «Страноведение» на подготовительных факультетах для иностранных учащихся. [Текст] //– Харьков : УкрГАЖТ, 2004. – 50 с.
  8. Євдокімова О.А., Мосьпан О.П., Піно Г.О., Ситковська М.І. Навчальний посібник із російської мови як іноземної для студентів підготовчих факультетів (загальне володіння). Тестові завдання. Ч. 1. Матеріали для студента. Рекомендовано МОН України. [Текст] // Харьков, 2007. – 130 с.
  9. Євдокімова О.А., Мосьпан О.П., Піно Г.О., Ситковська М.І. Навчальний посібник із російської мови як іноземної для студентів підготовчих факультетів (загальне володіння). Тестові завдання. Ч. 2 Матеріали для викладача. Рекомендовано МОН України. [Текст] // Харьков, 2007. – 92 с.
  10. Мосьпан Е.П. Корректировочный курс грамматики русского языка для иностранных студентов 1 курса. Часть 1. – Харьков. – УкрГАЖТ. – 2013. – 38 с.
  11. Мосьпан О.П. Навчальний підручник із російської мови для іноземних студентів 4-го курсу залізничних спеціальностей. Рекомендовано МОН України. [Текст] // Харків: вид-во «Форт». – 2013. – 230 с.
  12. Мосьпан Е.П. Методические указания к теме «Моя специальность» для иностранных студентов факультета управления процессами перевозок. – Х.: изд-во «Форт», 2015. – 48 с.

Навчальні дисципліни, які викладає: Російська мова як іноземна для студентів-бакалаврів усіх спеціальностей та іноземних аспірантів; ділова іноземна мова (російська), іноземна за професійним спрямуванням (російська) для іноземних студентів – бакалаврів та магістрів.