Навчально-науковий центр гуманітарної освіти

Кафедри навчально-наукового центру гуманітарної освіти

Історія та призначення

Останнє оновлення: Четвер, 05 квітня 2018, 11:06

Навчально-науковий центр гуманітарної освіти веде свою історію від гуманітарного факультету, який був створений в 1990 році з метою впровадження концепції гуманізації та гуманітаризації освіти в УкрДУЗТ. На момент свого створення гуманітарний факультет об’єднав кафедри політичної історії, філософії та соціології, економічної теорії, іноземних мов, фізвиховання та спорту. Деканом гуманітарного факультету став доцент кафедри історії та філософії Іван Дмитрович Загрійчук, який займав цю посаду з перервами до 2004 року.

В 1992 році кафедра економічної теорії була переведена з гуманітарного до економічного факультету з метою об’єднання всіх економічних предметів у складі одного факультету. В цьому ж році кафедра політичної історії була перейменована на кафедру історії та українознавства.

В 1992 – 1993 роках деканом гуманітарного факультету був доцент кафедри історії та українознавства Щербіна В.П., в 1995 – 1996 роках – доцент кафедри історії та українознавства Азаркін В.С.

В 1996 році гуманітарний факультет був перейменований у гуманітарний центр, в зв’язку з тим, що всі кафедри гуманітарного факультету не були випускаючими і гуманітарний факультет не мав своїх студентів.

В 2004 році гуманітарний центр знов був перейменований у гуманітарний факультет з метою підвищити роль гуманітарної складової технічної освіти.

В 2004 році деканом гуманітарного факультету став доцент кафедри історії та українознавства Колесник Костянтин Едуардович.

В 2009 році до складу гуманітарного факультету була включена кафедра мовно-фахової підготовки.

В 2010 році відбулись нові зміни у складі факультету, спрямовані на покращення організації навчального процесу. Секція української мови були виведена зі складу кафедри історії та переведена до складу кафедри мовно-фахової підготовки, яка була реорганізована у кафедру мовознавства.

В 2012 році гуманітарний факультет був перейменований в навчально-науковий центр гуманітарної освіти.

В 2016 році відбулось об`єднання кафедр історії та мовознавства.

В 2017 році на кафедрі іноземних мов був відкритий набір на спеціальність 035 "Філологія" освітня програма "Переклад та англійська мова і література".

Зараз до складу ННЦГО входять чотири кафедр: історії та мовознавства (завідувач кафедри – доцент Близнюк Леся Миколаївна), філософії та соціології (завідувач кафедри – професор Петрушов Володимир Миколайович), іноземних мов (завідувач кафедри – доцент Нешко Світлана Ігорівна), фізичного виховання і спорту (в.о. завідувача кафедри – старший викладач Шепеленко Тетяна Валеріївна).