Навчально-науковий центр гуманітарної освіти

Кафедри навчально-наукового центру гуманітарної освіти

Виховна робота

Останнє оновлення: Четвер, 09 липня 2015, 13:03

Навчально-науковий центр гуманітарної освіти також координує виховну діяльність в університеті. На нього покладене методичне і методологічне забезпечення цієї діяльності. Виховна діяльність навчально-наукового центру гуманітарної освіти має різноманітні форми. З одного боку, систематична виховна робота ведеться безпосередньо в процесі викладання гуманітарних дисциплін, адже саме гуманітарні знання, в першу чергу, необхідні для формування світогляду та особистості людини.

З іншого боку, кафедри центру регулярно проводять різноманітні виховні заходи, які виходять за безпосередні межі навчального процесу.

Перший основний напрямок діяльності – виховна патріотична робота. Мета цієї роботи - формування розвиненої суспільної свідомості у студентів, політичної активності, патріотизму, громадянської відповідальності, поваги до минулого України.

Викладачами ННЦГО регулярно проводяться виховні заходи, присвячені актуальним проблемам політики й української історії. Так, за останній рік відбулися літературні читання, присвячені річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, були проведені заходи, присвячені пам’яті героя Небесної сотні, випускника університету Владислава Зубенка, було організоване урочисте святкування 70 річниці Перемоги над нацизмом у другій світовій війні.

Протягом 2014/15 навчального року були проведені круглі столи, присвячені визвольній війні під керівництвом Богдана Хмельницького, Акту злуки УНР та ЗУНР, проблемам і перспективам європейського вибору України.

В університеті діє історичний гурток, на засіданнях якого розглядаються актуальні теми зі світової й української історії.

Особлива увага актуальним питанням української історії приділяється в рамках Олімпіади з історії України, в якій щорічно приймає участь близько 100 осіб.

З метою розширення кругозору студентів у різних областях знань, підготовки їх до різних аспектів громадського життя в університеті ведеться значна виховна просвітницька робота.

Кафедра мовознавства щорічно проводить декілька заходів, спрямованих на підвищення знань української мови та збільшення культурного рівня студентів університету. Серед них слід виділити конкурси імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка, а також День української писемності.

Викладачі кафедри філософії та соціології здійснюють керівництво діяльністю дискусійного клубу.

В університеті успішно функціонує клуб інтелектуальних ігор. В листопаді 2014 року проведені чемпіонати університету з “Що? Де? Коли?” та “Своєї гри”.

Команди та гравці університету прийняли участь в обласних змаганнях з «Що? Де? Коли?», брейн-рингу, «Своєї гри».

Кафедра іноземних мов організовує для студентів перегляд художніх та документальних фільмів англійською, німецькою, французькою мовами. Традиційним є проведення Дня кафедри іноземних мов.

Викладачі кафедри історії регулярно проводять екскурсії студентів до Харківського історичного музею, кафедри мовознавства – до літературного, кафедри філософії і соціології - до художнього музею.

Велику роль в УкрДУЗТ приділяється заходам фізичного виховання.

В університеті працюють 17 спортивних секцій. Щорічно проводиться Спартакіада серед студентів перших курсів та міжфакультетська Спартакіада. З найбільш масових спортивних заходів, що проходять на високому рівні, слід відмітити фестиваль з фітнес-аеробіки, художньої гімнастики та естафета пам’яті Юлія Чигирина. Кожний навчальний рік проводиться Спартакіада «Здоров’я» серед співробітників університету, а збірні команди приймають участь у Спартакіаді обласного управління з фізвиховання та спорту серед ВНЗ ІІІ – ІV рівня акредитації. Студентські збірні команди з видів спорту приймають участь у щорічній Спартакіаді ВНЗ ІІІ – ІV рівня акредитації. Студенти університету регулярно посідають призові місця на змаганнях різного рівня. Так, студент Півень Кирило в 2014 році посів перше місце на чемпіонаті світу з кікбоксінгу. Йому присвоєно звання «Заслужений майстер спорту України».