НАВЧАЛЬНА ДИСЦИПЛІНА
ПЕРСПЕКТИВНІ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗОВАНОГО ТЯГОВОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ
освітній рівень: другий (магістр)
галузь знань: 14 Електрична інженерія
спеціальність: 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
освітня програма: електричний транспорт (ЕТ)
Програма вивчення нормативної навчальної дисципліни «Перспективні системи автоматизованого тягового електроприводу» складена відповідно до підготовки освітньо – професійного рівня магістра спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Предметом вивчення навчальної дисципліни є існуючі та перспективні системи автоматизованого тягового електроприводу із врахуванням призначення рухомого складу та умов його експлуатації.
Міждисциплінарні зв’язки: дисципліна базується на знаннях, набутих студентами при вивченні дисциплін, що входять до циклів: гуманітарно та соціально- економічного; природничо - наукового; професійної та практичної підготовки.
У свою чергу дисципліна забезпечує низку спеціальних дисциплін, переддипломну практику, дипломне проектування.
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів:
Змістовий модуль 1.
Особливості систем керування ЕРС з ТЕД постійного та змінного струму.
Змістовий модуль 2.
Перспективні системи автоматизованого тягового електроприводу, в тому числі з модальним, нечітким та нейромережним керуванням.
1. Мета та завдання навчальної дисципліни
1.1. Метою викладання навчальної дисципліни «Перспективні системи автоматизованого тягового електроприводу» є надання студентам знань та вміння щодо визначення призначення, принципів побудови перспективних систем автоматизованого тягового електроприводу та особливостей їх практичної реалізації з врахуванням впливу зовнішніх та внутрішніх факторів.
1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни «Перспективні системи автоматизованого тягового електроприводу» є
навчити студентів основам проведення аналізу існуючих систем, формулюванню задач та практичної їх реалізації при проведенні інженерної та наукової роботи.
1.3. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:
знати: основні напрямки та перспективи щодо розвитку та застосування автоматизованих систем тягового електроприводу на електричному транспорті з врахуванням специфіки інженерної роботи;
вміти: застосовувати одержанні знання та проводити порівняльний аналіз основних характеристик перспективних систем автоматизованого тягового електроприводу з врахуванням вимог щодо рухомого складу, вибирати оптимальні варіанти для забезпечення якості та надійності роботи електричного транспорту.
На вивчення навчальної дисципліни відводиться 165 годин/5,5 кредитів ECTS.
Завідувач кафедри
БАБАЄВ
Михайло Михайлович
доктор технічних наук, професор