Кафедри механіко-енергетичного факультету

Матеріально-технічне забезпечення кафедри

Останнє оновлення: Вівторок, 25 лютого 2020, 18:04

Матеріальна база кафедри неухильно розвивалася. Обмежені можливості розширення площ змушували шукати нові рішення.

У 1983 р. з'явилася ідея створення й установки на території інституту навчального вагона-лабораторії. Допоміг в реалізації цієї ідеї І.І. Хаба, який на початку 80-х рр. був начальником служби вагонного господарства Південної залізниці.

Навчальний вагон - лабораторія

Кафедра «Вагони» одна з перших в інституті впроваджувала в навчальний процес обчислювальну техніку. На кафедрі змінилося кілька поколінь ЕОМ: Наірі-2, Іскра-226, Іскра-1030М, а також широкий набір засобів аналогової техніки.

Зараз загальна площа кафедри складає 418 м2. Лабораторна база представлена шістьма лабораторіями, які оснащені сучасними стендами, приладами та вимірювальною технікою. Лабораторні роботи та практичні заняття проводяться також в вагон-лабораторії, яка розміщена на території університету. Подальшого прискорення набула комп’ютеризація навчального процесу. Лабораторії кафедри оснащені сучасними комп’ютерами, кількість яких з часом зростає.

Лабораторія вагонів

Лабораторія автогальм

В останні роки введена до дії гальмова випробувальна станція імітації дії гальм 30 вагонів поїзду при проведені лабораторних та практичних занять. Матеріально-технічна база кафедри поповнилась приміщенням для створення нової лабораторі