Кафедри механіко-енергетичного факультету

Алексахін Олександр Олексійович

кандидат технічних наук, доцент

Рік народження: 1953

Освіта: У 1976 році закінчив з відзнакою Харківський політехнічний інститут за спеціальністю «Промислова теплоенергетика».

Кандидат технічних наук з 1987 року.

Напрямок наукової діяльності: енергозбереження у житлово-комунальному господарстві, інженерне обладнання міст.

Автор понад 115 наукових праць. В рамках навчально-методичної роботи доцент Алексахін О.О. видав та підготовив до друку 28 науково-методичних та навчально-методичних праць, з них підручник і 4 навчальних посібника з грифом Мінвузу.

1. Шульга М.О. Теплопостачання і гаряче водопостачання [Текст]: навч. посібн. / М.О.Шульга,О.О.Алексахін, І.П.Юхно. – Харків: ХНАМГ, 2000. - 145 с.
  2. Алексахін О.О., Герасимова О.М Приклади й розрахунки з теплопостачання та опалення [Текст]: навч. посібн. / О.О.Алексахін, О.М.Герасимова. – Харків: ХДАМГ, 2002. - 206 с.
  3. Шульга М.О. Теплопостачання і гаряче водопостачання [Текст]: навч. посібн. / М.О.Шульга,О.О.Алексахін . – Харків: ХНАМГ, 2004. - 129 с.
  4. Шульга М.О. Інженерне обладнання населених місць[Текст]:підручник / М.О.Шульга, І.Л.Деркач, О.О.Алексахін. - Харків: ХНАМГ, 2007. - 259 с.
  5. Алексахін О.О. Теплові розрахунки мікрорайонних систем теплопостачання [Текст]:монографія /, О.О.Алексахін. - Харків: ХНАМГ, 2010. - 135с.
  6. Алексахин А.А.Определение теплопотерь трубопроводами разветвленных тепловых сетей [Текст] //Интегрированные технологи и энергосбережение. – 2008, №1. – С. 57-62
  7. Алексахин А.А., Бобловский А.В. Оценка энергосберегающего потенциала функционирующих жилых зданий [Текст] //Энергосбережение.Энергетика. Энергоаудит. – 2012, №1(95).- С.10 – 15.
  8. Алексахин А.А. Тепловое состояние трубопроводов отопительной сети при утеплении зданий микрорайона[Текст] /А.А.Алексахин, А.В.Бобловский, А.В. Величко// Зб.наук.праць / Укр. держ. акад. залізнич.трансп. – Х.,2012. – С.40-46.
  9. Алексахін О.О. Обчислення теплових втрат теплоти у мікрорайонних теплових мережах [Текст] // Комунальне господарство міст. –2014, Вип.114, с.82-84.

Основні навчальні дисципліни, які викладає:

ДисциплінаСпеціальність, освітня програма, освітній рівень
1 Теплогазопостачання і вентиляція 144 «Теплоенергетика» / «Теплоенергетика», «Енергетичний менеджмент», «Енерго-екологічний контроль і аудит»/Бакалавр
2 Теплові електричні станції 144 «Теплоенергетика» / «Теплоенергетика», «Енергетичний менеджмент», «Енерго-екологічний контроль і аудит»/Бакалавр
3 Опалення, вентиляція та кондиціювання повітря 144 «Теплоенергетика» / «Теплоенергетика», «Енергетичний менеджмент», «Енерго-екологічний контроль і аудит»/Бакалавр