Кафедри механіко-енергетичного факультету

Останнє оновлення: П'ятниця, 28 лютого 2020, 06:45
Комар Сергій Володимирович

кандидат технічних наук, доцент

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Рік народження: 1956

Освіта: У 1985 році закінчив військово-повітряну інженерну академію (ВПІА) ім. проф. М.Є. Жуковського за спеціальністю “літальні апарати та силові установки”.

Кандидат технічних наук з 1989 року.

Напрямок наукової діяльності: дослідження питань оптимізації процесів керування; альтернативні джерела енергії.

Автор понад 35 наукових праць. В рамках навчально-методичної роботи доцентом Комаром С.В. видано та підготовлено до друку 35 науково-методичних та навчально-методичних розробки, з них навчально-методичних – 16.

ORCID ID

1. Турбореактивный двигатель Р-95ш. Конструкция и система управления. / Чигрин В. С., Гаркуша А.И., Мурашко А. А. / Харьков, ХВВАИУ, 1992. – 166 с.
  2. Система топливопитания и управления ТРДД Аи-25тл. / Литвяк А.Н., Зинченко Ю.И. / Харьков, ХИЛ ВВС, 1996. -66 с.
  3. Конструкція та експлуатація силової установки літака Ан-26. / Бойко В.Є., Галак І. В., Мінєвич О. Б./ Харків, ХІЛ ВПС, 1998. -86 с.
  4. Військово-авіаційні терміни (посібник для перекладу з російської мови на українську). / Семотюк О.П., Дроф’як С.М., Колесник Л.Ф., Рубльова Р.І. / Харків, ХУ ПС, 2005. - 600с.
  5. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу „Гідрогазодинаміка” / Ярхо О.А., Лялюк В.М. / Харків УкрДАЗТ, 2007. 60с.
  6. Дослідження характеристик динамічних ланок та законів регулювання автоматичних систем. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни „Автоматизація теплоенергетичних установок” / Єрощенков С.А., Литвяк О.М., Полтавський І.П./ Харків УкрДАЗТ, 2005. 41с.
  7. Основи екології. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів (№ 1/ІІ–11748 від 22 грудня 2010). / Комар С.В., Ніколенко М.Г., Леонтович В.П., Мазнєва Н.П., Пархоменко Л.О. / Харків УкрДАЗТ, 2011. 300с.
  8. Визначення сталої часу точкового теплового пожежного сповіщувача за даними сертифікаційних випробувань. /Литвяк О.М. Дурєєв В.О. / «Електричний рухомий склад». Збірник наукових праць. Випуск 97. Харків. УкрДАЗТ, 2008 – с.151-154
  9. Структурно-динамическое моделирование широтно-импульcного управляющего сигнала в пакетах прикладных программ. /Комар С.В., Литвяк О.М., Калабанов В.В. / «Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті». Науково-технічний журнал УкрДАЗТ №4 2014. с 15-17.

Основні навчальні дисципліни, які викладає:

ДисциплінаСпеціальність, освітня програма, освітній рівень
1 Автоматизація теплоенергетичних установок 144 «Теплоенергетика» / «Теплоенергетика», «Енергетичний менеджмент», «Енерго-екологічний контроль і аудит»/ Бакалавр
2 Гідрогазодинаміка 144 «Теплоенергетика» / «Теплоенергетика», «Енергетичний менеджмент», «Енерго-екологічний контроль і аудит»/ Бакалавр
3 Основи екології 144 «Теплоенергетика» / «Теплоенергетика», «Енергетичний менеджмент», «Енерго-екологічний контроль і аудит»/ Бакалавр