Кафедри ІКСТ

Матеріально-технічне забезпечення кафедри

Останнє оновлення: Вівторок, 24 березня 2020, 11:30

На кафедрі інформаційних технологій створено навчально-дослідний полігон інтелектуальних інформаційних технологій для розробки додатків інтернету речей (Internet of Things, IoT) та розумних машин (Smart Machines, SM). Лабораторний практикум організований за принципом «IoT in box», «SM in box», «Drone in box» («Object in Box»). За кожним студентом закріплюється на термін навчання у бакалавраті персональний «Object in Box» c рекомендованим набором апаратного та програмного забезпечення. На обладнанні «Object in Box» виконуються лабораторні, курсові та кваліфікаційна роботи. Це сприйяє досягненню мети – здатності системної інтеграція цифрових рішень, отриманих при виконанні практикумів з різних дисциплін професійної підготовки. Кваліфікаційна робота представляє апаратно-програмну реалізацію моделі, яка розробляється покомпонентно (в межах курсових робіт та практик) студентом протягом усього періоду навчання в бакалавраті.

Лабораторні заняття студентів кафедри проводяться у чотирьох навчальних лабораторіях, об’єднаних кафедральною локальною комп’ютерною мережею з доступом до Интернету та наданням бездротового доступу до кафедральної мережі, локальним сховищам та хмарним сервісам.

1. Лабораторія інформаційних систем та технологій;
  2. Лабораторія технологій штучного інтелекту;
  3. Лабораторія розумних машин та інтернету речей;
  4. Лабораторія програмування інтелектуальних систем та машин.

Обладнання лабораторій, наприклад, розумних машин та інтернету речей: робоча станція (7 комплектів) ASRock FM2A58M-VG3+ (DualCore AMD A4-4000, 3000 MHz, 4 GB DDR3, CA0 SATA Disk Device, 465 Gb), OS MS Windows 7 Professional (volume license-9), Visual Studio 219 Community (free), обладнання навчально-дослідницького полігону «ІоТ та розумних машин» кафедри ІТ: «SM in box» - робот па повнопривідному шасі на Multi Chassis-4WD Robot Kit ATV version с чотирьмя колесами - 7 комплектів; «IoT in box» - 7 комплектів; «Drone in box» - 2 комплекта.До складу комплектів входять: мікропроцесори Raspberry Рі 3 model B, мікроконтролери Arduino Uno, ESP8266, набори Motor shield, Wifi модулі, датчики ультразвукові HC-SR04, інфрачервоні E18-D80Nk DC 5V, освітленості BH1750, сенсорні системи Kinect, LipMotion, OS Raspbian Stretch - full with desktop and recommended software (free), MicroPython (free).