Кафедри ІКСТ

Науково-дослідна робота кафедри

Останнє оновлення: Понеділок, 13 квітня 2020, 12:51

Наукова робота професорсько-викладацького складу кафедри проводиться у рамках наукової школи «Інтелектуальні машини»

Наукова діяльність на кафедрі присвячена дослідженням наукового напряму з інтелектуальних машин, створенню теорії інтелектуальних ситуаційних машин та на її основі – нової технології м’якої обробки інформації.

Викладачі кафедри мають більш ніж чверть віковий досвід роботи в галузі створення моделей, методів та програмного забезпечення для автоматизованого інтелектуального виробництва. Достатньо сказати що математичне i програмне забезпечення однієї із перших у світі (1990 рік) інтелектуальної системи безлюдного виробництва – цех-автомат нанесення гальванопокриття – розроблено під керівництвом завідувача випускаючої кафедри проф. Каргіна А.О.

Розроблено СІМ-технологію (Ситуаційних Інтелектуальних Машин технологія) обробки інформації, яка була застосована при створенні понад п‘ятнадцяти інтелектуальних систем автоматичного управління технічними комплексами. Серед яких: 1) комплекс програм ситуаційного управління лінією гальванопокриття, який упроваджено на одному із підприємств м. Донецька у 1983, Углічському заводі годинників у 1986, Тамбовському заводі гальваноліній у 1989); 2) згідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 31.05.84 по програмі створення зразкового безлюдного виробництва розроблено та впроваджено інтегровану інтелектуальну систему нанесення гальванопокриття; 3) по галузевому плану Головвуглемаш Мінвуглепрома СРСР створено та впроваджено інтелектуальний комплекс управління роботизованим модулем збірки та сварки (Донецьк, Гіпровуглеавтоматизація, 1990; Київ, ІЕС ім.Є.О. Патона, 1990). В скарбниці розробок кафедри є i інтелектуальні системи управління на залізничному транспорті.

Інтелектуальні машини – наукова школа розбудована проф. Каргіним А.О. Інтелектуальні інформаційні технології на базі моделей та методів обробки сенсорної інформації, що запозичені у ЖИВОЇ ПРИРОДИ та когнітивних наук, досліджено та розроблено більш ніж у 15 кандидатських дисертаціях, виконаних під керівництвом проф. Каргіна А.О., опубліковано у понад 350 наукових працях та декількох монографіях.

Презентації наукових проектів кафедри дивись за посиланням.