Науково-дослідна робота здійснюється галузевими науково-дослідними лабораторіями кафедри БМКС «Підрейкові основи і спецзалізобетон» (науковий керівник ГНДЛ проф. Плугін А.А., завідувач ГНДЛ доц. Калінін О.А.) і «Корозія та захист від корозії конструкцій і споруд залізниць» (науковий керівник ГНДЛ проф. Плугін Д.А., завідувач ГНДЛ доц. Мірошніченко С.В.).
Основні досягнення науковців кафедри останніх десятиліть пов’язані переважно з розвитком наукової школи проф. Плугіна А.М., якому у 2008 р. було присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки:
Президент України В.А.Ющенко вручає медаль і диплом лауреата Державної премії України проф. Плугіну А.М.
Основними напрямками наукової школи є:
Фундаментальні і прикладні науково-дослідні роботи, що виконувались за кошти державного бюджету:
Асистент Борзяк О.С. і аспірант Плугін О.А. проводять петрографічні та електрометричні дослідження впливу електричного струму на бетон
Прикладні науково-дослідні роботи і розробки виконуються за господарчими договорами, замовниками яких є «Укрзалізниця» (основний), різні підприємства України, Білорусі, Латвії, Литви, Молдови. Загальний об’єм виконаних госпдоговірних робіт у 2010 році склав 1083,66 тис.грн. або 20,9 % загального обсягу науково-дос-лідних робіт Академії, у 2111 р. − 924,57 тис.грн. або 19 % загального обсягу НДР Академії.
Деякі прикладні науково-дослідні роботи і розробки, що виконувались за господарчими договорами:
Аспіранти Дудін О.А. і Плугін О.А. проводять дослідження електричного опору залізобетонних шпал в колії
Під керівництвом проф. Плугіна А.М. аспірант Дудін О.А. та асистент Романенко О.В. проводять дослідження впливу добавок суперпластифікаторів та прискорювачів твердіння на тріщиностійкість залізобетонних шпал
Результати фундаментальних і прикладних досліджень, розробок публікуються в наукових монографіях:
навчальних посібниках:
статтях у наукових журналах:
збірниках наукових праць:
збірниках конференцій, на яких робляться наукові доповіді:
З 1960-х рр. один раз на декілька років кафедра БМКС видає тематичний випуск збірника наукових праць УкрДАЗТ: з 2000 - «Проблеми надійності та довговічності інженерних споруд та будівель на залізничному транспорті»:
Розробки захищаються авторськими свідоцтвами (до 1991) і патентами:
на них розробляються нормативні документи - за останні роки розроблено понад 30 технічних умов України (ТУ У):
інструкції, правила, рекомендації (ЦБМЕС-0004, ЦП-0136; ЦП-0137, ЦП- 0142, ЦП-0224):
За результатами науково-дослідних робіт молоді вчені кафедри захищають дисертації, беруть участь у конкурсах наукових робіт. Переможцями конкурсу «Кращий молодий науковець Харківщини» стали: доцент Никитинський А.В. (2007), доцент Лютий В.А. (208), ст. викладач Герасименко О.С. (2009). Розробка «Нові технології ремонту залізничних мостів» одержала диплом переможця в номінації «Прикладні роботи» конкурсу «Освіта, наука, виробництво Харківщини – 2003»:
Голова харківської облдержадміністрації А.Б.Аваков вручає диплом переможця конкурсу «Кращий молодий науковець Харківщини - 2009» ст. викладачу Герасименку О.С.; диплом переможця конкурсу «Освіта, наука, виробництво Харківщини – 2003»
Результати науково-дослідних робіт і розробок у вигляді нових складів матеріалів, конструктивних і технологічних рішень впроваджуються на об’єктах Південної і Львівської залізниць, промислових підприємствах, цивільних будівлях і т.п. при ремонті, підсиленні, захисті пошкоджених конструкцій та споруд і т.д. При цьому проектно-вишукувальні, а у багатьох випадках і ремонтні роботи виконуються як дослідні особисто науковцями і студентами кафедри за господарчими договорами.
Завідувач кафедри
ПЛУГІН
Андрій Аркадійович
доктор технічних наук, професор